Aktif sayı : 001
 
Yeni Sayımız
   
..:: Nisan Life ::.. LIFESPOR FITNESS CLUB İLE HAYATTAN KEYİF ALIN
LIFESPOR FITNESS CLUB İLE HAYATTAN KEYİF ALIN
      Bundan 5 sene önce "ÜMRANİYE" ilçesinde faaliyete başladığımız salonumuzu, bu gün sizlerin istekleri ve gelişen teknoloji doğrultusunda yenileyerek LIFE SPOR FITNESS CLUB ismiyle hizmetinize sunmaktan gurur duyarız.
İyi bir egzersiz nasıl yapılır
      Bugün insanların bir çoğu kilo fazlalığından yakınır ve asla düzenli egzersiz yapmazlar. Bunların dörtte üçten fazlasının, artiritis, hipertansiyon, diyabet gibi kronik sağlık problemleri vardır. Egzersizin en önemli yararı kalbin ve akciğerlerin kapasitelerini koruma ve iyileştirmede etkili olmasıdır.
      Egzersiz programına başlamadan önce sağlık kontrolünden geçmek önemlidir. Uzun yıllar hareketsiz bir yaşam sürenler ya da bilinen bir hastalığı olanlar öncelikli olarak bir hekime başvurmalıdırlar. Bireyin asla kapasitelerini aşmaması da diğer önemli bir konudur, aksi halde ciddi yaralanmalar ortaya çıkabilir.Aşırı egzersiz yaralanma ve yorgunluğa neden olabilir, üstelik bireyin başlangıç düzeyinden daha kötü durum ortaya çıkabilir.
      En önemli bir konu ise, sağlıklı bireylerde dahi, aşırı egzersizin kalp krizine yol açabilmesidir. Egzersiz esnasında diğer bir önlem ise sıvı alınmasıdır (şekersiz), özellikle sıcak havalarda sıvı alımı ihmal edilmemelidir.
      Kişi her yaşta sağlığını korumak için egzersiz yapabilir, fakat egzersizin tipi yaş guruplarına göre değişiklik gösterir. Tüm egzersiz formaları her bireye eşit yarar sağlamaz. Yürüyüş, koşma, yüzme ve bisiklet gibi fleksör ve ekstansör kas guruplarının ritmik kasılma ve gevşemeleri kanın kalpten kaslara ve kaslardan kalbe doğru akımını kolaylaştırır. Ağırlık kaldırma gibi egzersizlerde, izometrik kasılmalar esnasında, kaslar kan damarlarına bası yaparak kan akımını kısıtlar, kan geriye kalbe doğru yönelir. Ayrıca, izometrik kasılmalar esnasında kan basıncının akut artışı kalp hastası ya da hipertansiyonlular için tehlikeli olabilir.

Hamilelikte Egzersizin Yararı?
Toplum olarak zora gelmeyi pek sevmeyiz. Hele hamilelikte egzersiz yapmak... "Aman ha... Çocuğun düşer, erken doğum olur, bebeğine kordon dolanır." Bu kocakarı inanışları modern hamilelik bakımının ayrılmaz parçası olan egzersizin toplumda yaygınlaşmasının önünde ayrı bir engel oluşturmaktadır

      Hamilelikte egzersiz günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Egzersiz düzenli yapıldığı takdirde vücudu hamileliğin bazı olumsuz etkilerinden korur. Daha da önemlisi zihinsel ve psikolojik olarak rahatlık sağlar. Kilo arttıkça, karın büyüdükçe ve şiştikçe Anne kendini ağır, hantal, cazibesiz ve sıkıntılı hisseder. Hareketliliğini kaybeder, iki büklüm ya da kambur gezmeye başlar. Özgüvenini kay beder. Egzersiz önemli bir psikolojik destek aracıdır. 4. aydan başlayarak lohusalık sonuna kadar zorlanmadan düzenli olarak yapılan egzersizler fizik gücü önemli derecede arttırır. Egzersiz yapan hamile kendini çok daha iyi hisseder. Çocuğuna çok daha umutlu ve olumlu yaklaşır. Hamileliğini stressiz geçiren Annelerin bebekleri yaşantılarında psikolojik yönden daha sağlam olmaktadırlar.

      LIFE SPOR FITNESS CLUB, Ümraniye’nin en profesyonel ve kaliteli salonlarından biri olarak yerini almıştır ve konusunda uzmanlaşmış, akademi mezunu bay ve bayan eğitmenleri ile eğitime başlamıştır. Spor salonumuzda en son teknoloji ürünlerine sahip olan TECHNOGYM markasının vücut geliştirme aletleri, koşu bantları, ağırlık istasyonları, bisikletler v.s. bulunmaktadır. Televizyon karşısında hiçbir programı kaçırmadan spor yapabilme imkânını salonumuzda bulabileceksiniz.
     LIFE SPOR FITNESS CLUB 4 katlı salona sahip olup 2 kat bay sporseverlere diğer 2 kat ise bayan sporseverlere ayrılmıştır. Bayanlara özel salonumuz ile bayan müşterilerimizin rahat ve konforlu en önemlisi özgürce spor yapma imkânlarını sağlamaktayız. Spor sonrası duşunuzu alarak yorgunluğunuzu salo- numuzun dinlenme mekânında atabilirsiniz. Son derece huzurlu, temiz bir ortamda spor yapmanın keyfini bizimle paylaşmak için sizleri LIFE SPOR FITNESS CLUB ' a bekliyoruz.
     Farklı aktiviteler yer alan LIFE SPOR FITNESS CLUB’ DA ayrıca yağ analizi ile kişiye özel aktivite önerilerde sunulmaktadır.
     Kilo alma: Uygulayacağınız egzersiz programları sayesinde kilo almanız artık mümkün Eğitmenlerimizin hazırladığı diyet ve egzersiz
     Kilo verme: Günümüzde zayıf olmak ve fit bir görünüme sahip olmak bir yaşam felsefesi haline gelmiştir. Hazırladığımız kişiye özel diyet programları ile Lifespor Fitness Club'da spor yaparak zayıflamanız mümkün.
      TV İzleme: Spor yaparken ya da spor arası, spor öncesi ve sonrası TV izlemeniz mümkün.
     Yer jimnastiği: Kişiye özel hazırladığımız programlarla bölgesel yer çalışmaları yapılmaktadır. Cardio çalışmaları sonrası sıkılaşma ve şekillenme için özel karın basen ve bacak egzersizleri uygulanmaktadır. Yapılan bu yer çalışmaları sonucu istediğiniz sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.
      Vücut geliştirme: Özel olarak hazırlanan programlarla ideal vücuda sahip olabilirsiniz. Vücut geliştirme özel bir çalışma olduğu için uzman hocalar tarafından uygulanmaktadır. Tecrübeli eğitmenlerimiz eşliğinde sakatlık yaşamadan spor yapabilir ve ideal bir görüntüye sahip olabilirsiniz.
      Vitamin bar: Salonumuzda bulunan vitamin bar sayesinde arzu ettiğiniz sıcak ve soğuk içeceği bulabilirsiniz. ayrıca kilo vermek isteyen ve vücut yapmak isteyen üyelerimiz için tüm sporcu gıdaları mevcuttur. Sağlık ve tarım bakanlığınca onaylı olan ürünlerimizi
rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca taze sıkılmış meyva sularıenerji içeçekleri su soda v.s. günün her saati salonumuzda bulunmaktadır.
      Aletli jimnastik: Her türlü çalışmanın yapılacağı tüm jimnastik aletleri salonda bulunmaktadır. Karın , göbek, göğüs,kalça, basen, omuz,sırt, kol ve bacak çalışmaları için hazırlanmış programlar eşliğinde makinelerle çalışabileceksiniz.

 
 


İÇİNDEKİLER
  Pratik Makyaj Teknikleri ve Önerileri
  Ustaların Ustası Oktay ERKAL ile Röportaj
  Çiçekler Her Mevsim Moda
  Lacivert Moda
  Pamela SPENCE - Röportaj
  Solaryumla Bronzlaşmanın Altın Kuralları
  Saç Kaynağı Hakkında Herşey
  Çıt Çıt Saçların Saça Uygulanması
  Son Kontrol Listeniz
  Nisan Aktüel -1
  Hayata Pozitif Bakabilmek - Furkan HİLMİ
  Ayrıntıdaki Güzellik: Manikür
  Daha Uzun Süre Genç Görünmek Elinizde
  Medikal Estetik Merkezi
  Modacı Feraye HOCAOĞLU - Röportaj
  Günlük Yaşamı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler
  Nisan Aktüel -2
  Atasay
  Kitap Önerilerimiz
  Sağlıklı Besleniyormusunuz?
  Lifespor Fitness Club
  Bir Masal Diyarı: Ölü Deniz
  Nisan Seyahat - Ölü Deniz - Nerede Kalınır?
  Nisan Kuaför - Müşteri Yorumları
  Nisan'ı Marka Yapan Ustalar
  Burcunuza Göre Saç Modeli ve Renginiz
  Yüzyılın Unutulmaz Aşk Filimleri
  Hayatınızı Kolaylaştıran Ürünler
  Sundepil
  Sınav Dergisi Dershanesi
  Hercai - Lazer Epilasyon
  Akar
Tasarım: USE      
 Her Hakkı Saklıdır ve Nisan Kuaför'e Aittir. © 2011 Nisan Life | Alıntılarda kaynak gösterilmesi rica olunur.